#tüm engewal entry'leri

ınto the wild müzikleri

selling books isimli kısa şaheseri de içerisinde bulunduran (ost albümde yok nedense) film müzikleridir. Çok uzun süre sabah alarmım olarak güne başlatan müziktir kendileri

link

otobüslerin teyze ve dede dolu olması

1933 doğumlu dedem Okmeydanı'nda oturuyor. Ulaşım bedava olduğu günden beri her gün istisnasız öğlen namazına Perpa'ya gidiyor. Bazı günler yetinmeyip oradan Eminönü'ne geçiyor, oradan da otobüse binip tekrar eve geliyor akşam üzeri. Benimki böyle, diğerlerini bilemem..

unutulmaz otostop anıları

Üniversitedeki tarih hocamıza denk gelmiştik bir gün Kırklareli'den Edirne'ye giderken. Adam derste olduğundan oldukça faklı çıkmıştı o 1 saat yol boyunca yaptığı konuşmalar şok etmişti hepimizi. Küfürbaz haydo halt etmiş yanında o kadar söyleyeyim. Derse giren kızlar hakkında söyledikleri, ben onu götürürüm ama evliyim işte gibi konuşmalar. Bizi nasyonal sosyalizm'in tek çare olduğuna inandırmaya çalışması da cabasıydı. Neyse ki ciğer ısmarlamıştı Edirne'de.

ludovico einaudi

2014 yılında Zorlu PSM'de Mercan Dede ile verdiği konserde canlı izleme şansını bulduğum, "Modern Çağın Mozart'ı" olarak adlandırılan sempatik ve mütevazı müzik insanıdır. Eserleri gerçekten yüzlerce yıllık klasik batı müziği tadını (en azından bana) verebiliyor. Keşke yine gelse de dinlesek..

ali ece

kendisini çok severim, yıllardır da takip ederim mehmet demirkol ile birlikte. bazı insanların sinir eşiği çok düşüktür ve sanıyorum ali abimizin de öyle. Trt'den ayrılmasına neden olan haklı sinir sekansını hatırlayacaksınız ana avrat gidecekti sahaya atlayan vatandaşa. İnsanlar şöhreti bulunca havalanıyor muhabbetinin ali bey için çok geçerli olduğunu düşünmüyorum çünkü bu adam yıllardır aynı şekilde davranıyor. Gereksiz fevrilikler yapmış mıdır? zaman zaman evet ama Lovren'e ağız dolusu haykırması ve Kaan Kural'ın pis pis gülüşü beni benden almıştır.

palu ailesi

onedio'da okudum bunların haberini (oturup sonradan bütün bölümleri izleyenler var) arkadaş bu nedir, biz nerede yaşıyoruz, bunlar nasıl insanlar? Normalde bu tarz olaylar ve haber değeri taşıyan insan hikayeleri hiç ilgimi çekmez ama bunlar başka çünkü sülale komple değişik, bildiğin manyaklar! Mit (üniversite olanı) nasa ne kadar tepe kurum varsa bunları alıp incelemesi lazım.

yatılan en ilginç yer

adana'da bir yaylada traktör römorkunda uyumuştum daha doğrusu sabaha kadar sineklerin tacizi altında uyumaya çalışmıştım.

gezginlerin yılbaşı planları

Hanım ile evde takılmaca diyordum ama arkadaşlarını çağırmış bana sormadan. Buna karşılık 15 dakika victoria's secret show izleme izni aldım. Böyle de mükemmel bir ilişkimiz var işte sözlük.

yol şarkıları

Fleet Foxes - Mykonos*
Marty Robbins - Prairie Fire
Jay Israelson - The Longest Week
Sean Christopher - Everything
Ira Wolf - Sun Tomorrow
Iko - Find a Place*
Peppino Gagliardi - Che Vuole Questa Musica Stasera
Above & Beyond - Quiter is Louder
Djivan Gasparyan - A cool wind is blowing
Regina Spektor - Hero
Feist - Mushaboom
Natacha Atlas - Adam's Lullaby
William Ryan Fritch - You Remain
Simon & Garfunkel - El Condor Pasa
Novo Amor - From Gold

burgazada

Benim için yeri ayrıdır çünkü eşime evlenme teklif ettiğim adadır. Buz gibi kış günü sahile götürüp etrafta kimsecikler yokken ne de güzel sarılmıştık. Evet derken hem gülüyor hem de ağlıyordu,, duygulandım sözlük.